SEM má novou databázi členů

Na členské schůzi roku 2013 byla téměř na dosah, o rok později byla představena v celé své kráse, nyní je nedílnou součástí fungování SEMu: Naše databáze.

5. května 2015, 20:51

Není snadné udržet si přehled v takové organizaci, jakou je SEM, která do značné míry žije svým vlastním životem v každé jednotce. Zvlášť vzhledem k tomu, že jejími členy jsou vesměs nespoutaní mladí lidé plní elánu, od kterých nelze vyžadovat, aby se brzdili ve svém rozletu nějakým smyslem pro pořádek nebo pečlivým zapisováním upomínek do diáře. Proto si SEM nechal od Tobiáše Potočka (mimochodem autora těchto webových stránek) vytvořit chytrou databázi.

Nyní je tedy každý člen, který čitelně vyplnil přihlášku (což není zřejmě tak jednoduchý úkol, jak by se mohlo zdát, zvlášť když je prováděn ke konci některé skvělé SEMácké akce!) bezpečně zaznamenán se všemi údaji, které byl ochoten (nebo schopen) poskytnout. Pověřená zodpovědná osoba, která má do databáze přístup, může následně zadávat jeho poplatky nebo platby.

Organizační jednotky si mohou evidenci "svých duší" vést samy a přitom, když je potřeba, získá nejvyšší vedení snadno takové chytré a nesmírně užitečné údaje, jako kolik členů je momentálně starších patnácti let, nebo kolik SEMáků by našel ve vybrané jednotce.

Databáze ovšem nepřináší neocenitelné výhody jenom pro SEM, ale i pro každého jeho člena! Díky automaticky odesílaným e-mailům (nezávislým na ochotě vedoucí kanceláře dopisovat si s platiči či neplatiči) se každý dozví, zda náhodou nemá něco zaplatit a kolik by to tak mělo být, nebo je naopak ujištěn, že o jeho vzornosti se dobře ví. A aby toho dobrého nebylo málo, každý, kdo by trpěl nesmírnou úzkostí, že snad zapomněl zaplatit, nebo třeba udal špatnou adresu, může snadno zjistit pravý stav věcí (lépe řečeno stav jeho údajů v databázi). Stačí, když se přihlásí ke svému profilu právě zde na těchto stránkách (v sekci Můj profil) a vše mu bude jasné.

Zdá se tedy, že s novou databází nadchází SEMu nové časy!

Mirjam Potočková