Nevíte, co si počít o prázdninách? Co takhle KEMP!

Je sice teprve duben, ale sluníčko svítí, dny se prodlužují, škola krátí a všichni už přemýšlí, jak strávit blížící se léto. Pro ty z Vás, kteří mají chuť zkusit něco nového, přinášíme malou ochutnávku z loňského Kempu Pod jednou střechou.

5. května 2015, 21:03

Jelikož Kemp mládeže je akcí, kterou pořádá Sdružení evangelické mládeže a Českobratrská církev evangelická, bude mít program celé akce samozřejmě křesťanské zarámování. Každý den se bude začínat a končit společnou pobožností. Budou se zpívat křesťanské písně a celá akce bude zakončena bohoslužbami v místním sboru ČCE. Po celou dobu Kempu budou probíhat čtyři hlavní kurzy: Biblický, Fotografický LARP (Live Aktion Role Play) a Muzikurz.

Zde se můžete podívat, jak vypadá takový typický den na Kempu:

Čtvrtek 10. 7. 2014

A byl večer a bylo jitro, den čtvrtý.

Rozespalé čtvrteční ráno nás přivítalo do nového dne. Po snídani jsme se tradičně rozdělili do jednotlivých kurzů. Biblická dílna vytvářela svou vlastní verzi epištoly Efezským, muzikurz dokončoval videonahrávky své vlastní produkce a účastníci LARPové dílny se pustili do vymýšlení svého vlastního projektu. Už se těšíme na zítřek, kdy nám v rámci předváděčky výstupů z jednotlivých dílen předvedou, na čem celý týden pracovali.

Po obědě jsme se rozdělili na několik workshopů. V rámci rukodílen jsme se pustili hned do tří projektů zároveň, LARPáci si vyráběli meče na své další hry, Jarda se věnoval výuce skládaček Origami a Marky pokračovala v tvorbě CANDY BAG’s – tašek z novinového papíru, dnes vyráběli pouzdra na mobilní telefony. Zbytek účastníků se uchýlil do tělocvičny na sportovní odpoledne.

Druhý odpolední program opět patřil jednotlivým kurzům a během večeře nás čekalo překvapení. Podle nejznámějšího vědecko-fantastického literárního díla britského spisovatele Johna Wyndhama jsme si zahráli hru Den Trifidů. Na začátku večeře se rozezněla siréna a rozblikala světla. Bylo nám řečeno, že díky tomuto speciálnímu osvětlení jsme všichni oslepli. Tedy skoro všichni, rozdělili nás do skupinek a v každé skupince byl jeden, kterému se záhadným způsobem podařilo ubránit se ničivým účinkům záření a tak nepřišel o zrak.

Skupinky nevidomých byly vyslány plnit různé úkoly v areálu školy a blízkého okolí. Po té, co se jim podařilo všechny úkoly splnit, byli účastníci hry pozváni na večerní pobožnost v kostele. Téma Saula a Ananniáše bylo takovou pěknou tečkou za dnešním dnem.

Více na http://kemp.semcr.cz/2014/kemp-online/.

Videem loňského Kempu se můžete pokochat na  https://www.youtube.com/watch?v=Af_PwYZsjF8 .

Na závěr radostná zpráva pro ty, kteří po přečtení tohoto článku dostali neodolatelnou chuť zažít něco podobného: Příhlašování na letošní Letní kemp mládeže již začalo! Přihlášku, program a vše, co potřebujete vědět, naleznete na http://kemp.semcr.cz/2015/.

(Převzato z http://kemp.semcr.cz.)