CD Boží gen

Chvíle klidu patří do života každého z nás. I když nás ve škole, a často ani jinde v životě, neučí jak se ztišit. Ticho je prostor, kde mohou zaznít naše touhy, prosby i Boží hlas. Je to prostor, kterým k nám přichází povzbuzení a inspirace.

13. října 2011, 2:00

Mp3 na každý týden

Připravili jsme pro vás audio biblická zamyšlení na každý týden, která mohou znít do tohoto prostoru ticha. Vezměte si je na cestu. Do školy, do práce, na večerní procházku se psem. Nebo k žehlení, vaření a umývání nádobí. Odpoutejte se od všedních starostí. Naslouchejte.

Cena: 75,- Kč/ks v adventní době při objednávce na SEM ČR, Jungmannova 9, 11000 Praha 1. Objednávku je možné vyzvednout osobně, proto není v této ceně započítáno poštovné. CD je možno zakoupit i v elektronickém obchodě na www.e-cirkev.cz za cenu 100,-.

Sestřihy z úvah si můžete poslechnout zde:

Autoři zamyšlení jsou Jaro Křivohlavý, Ondřej Macek, Lenka Ridzoňová, Zdeněk Susa, Jiří C. Klimeš, Jaroslav F. Pechar, Ondřej Kolář, Ivo Mareš, Hana Chroustová, Zdeněk Bárta, Ondřej Kolář, Miriam Richterová, Martina Musílková, Mikuláš Vymětal, Kateřina Erdingerová a Marie Medková, faráři a pracovníci mezi mládeží.

Biblické texty namluvili Michal Bumbálek a Marcela Dürrová.

Zeptali jsme se vedoucí projektu Marie Medkové, farářky mládeže ČCE:

Proč jsi přišla s nápadem cédéčka s úvahami?
Ráda poslouchám na rádio a mluvené slovo při cestě do práce nebo při domácích pracech. Napadlo mě, že by se mi hodila biblická zamyšlení k poslechu. Takové „Na každý den“ pro lidi, kteří mají rádi mluvené slovo. Výhoda je, že jedno zamyšlení připadá na týden. Nevadí, když člověk vynechá nebo si ho chce poslechnout dvakrát. Oslovila jsem s nápadem Sdružení evangelické mládeže a oni souhlasili. 

Co v Božím genu najdeme?
Obsahem nosiče je 54 zamyšlení nad biblickým textem. Texty jsem vybírala podle liturgického roku (půst, Velikonoce,…), a k tématům, které se úzce dotýkají lidské existence nebo vztahu k Bohu (víra, smíření, samota, jak vypadá Bůh…). Věřím, že úvahy zaujmou, inspirují a podnítí k přemýšlení. Zamyšlení namluvili sami autoři. Biblické texty k úvahám čtou profesionální mluvčí.

Proč jste CD vydávali – vždyť dneska lze všechno stáhnout z internetu?
Chtěli jsme umožnit, aby lidé mohli dát zamyšlení jako dárek. Proto jsme ho vydali na CD a snažili jsme se o co nejnižší cenu. Věříme, že se nám podařilo připravit CD, které je dobrým a vhodným dárkem, třeba i pro nevěřícího kamaráda.

Kdo všechno se na projektu podílel?
Tak samozřejmě autoři zamyšlení, kteří úvahy připravili a nahráli – většinou v brněnském studiu Rádia 7 (TransWorld Radio), což je křesťanské rádio. Díky velkému časovému vkladu paní redaktorky Endlicherové a díky technikům máme všechny nahrávky v dobré kvalitě. Rádio 7 nás nás podpořilo přípravou tzv. masteru nahrávek, od natočení po vyčištění a střih. Česká biblická společnost nám dovolila použít znění ekumenického překladu Bible. Nakladatelství ROSA upravilo vzhled CD do finální podoby a vydalo ho. Původní návrh vytvořil Jakub Ferjenčík. Finančně nahrání a vydání podpořili sbory ČCE Hradec Králové, Praha – Smíchov, Praha – Vinohrady, Maranatha, já a drobní dárci. Někteří autoři se např. vzdali svého symbolického honoráře nebo cestovného.

Děkuji za rozhovor.